Fixtures

Ground 1 - KPR Institute of Engineering and Technology, Arasur
Ground 2 - KGISL Institute of Technology, Saravanampatti
Ground 3 - Dr.N.G.P. Institute of Technology, Kalapatti
Ground 4 - United Institute Of Technology, Periyanaickenpalayam

League
July 20th Ground 1 - KPR
07.00 AM Schuf VS Reliance GI
08.30 AM Impiger VS AHS Spartanz
10.00 AM Texila VS Reliance GI
11.30 AM Impiger VS Kavin Engg
01.00 PM Texila VS Cameron
02.30 PM Kavin Engg VS Easy Designs
July 20th Ground 2 - KGISL
07.00 AM CG Vak VS Epic Cricketers
08.30 AM Quicknection VS AHS Pacers
10.00 AM Epic Cricketers VS Pitch Burners 2
11.30 AM AHS Pacers VS Heptagon
01.00 PM Skava VS Pitch Burners 2
02.30 PM Heptagon VS FORD
July 20th Ground 3 - NGP
07.00 AM ThydreamTech VS Mahathi
08.30 AM Indmax VS Netcon
10.00 AM Mahathi VS Namecheap
11.30 AM Netcon VS Technosoft
01.00 PM Namecheap VS Indus Novatuer
02.30 PM Technosoft VS Indmax
July 20th Ground 4 - UIT
07.00 AM -
08.30 AM Owler VS CTS SW
10.00 AM TATA AIG VS Owler
11.30 AM Razrators VS TATA AIG
01.00 PM -
-
July 21st Ground 1 - KPR
07.00 AM Namecheap VS ThydreamTech
08.30 AM Heptagon VS Quicknection
10.00 AM ThydreamTech VS Indus Novatuer
11.30 AM FORD VS Quicknection
01.00 PM Indus Novatuer VS Mahathi
02.30 PM FORD VS AHS Pacers
July 21st Ground 2 - KGISL
07.00 AM Cummins VS GVR Champs
08.30 AM Igniters VS Sky Comm
10.00 AM Cummins VS Altran Corp
11.30 AM Igniters VS i2 Software
01.00 PM Altran Corp VS Amazon Inf.
02.30 PM Sky Comm VS i2 Software
July 21st Ground 3 - NGP
07.00 AM Schuf VS Texila
08.30 AM Impiger VS Easy Designs
10.00 AM Schuf VS Cameron
11.30 AM AHS Spartanz VS Easy Designs
01.00 PM Cameron VS Reliance GI
02.30 PM Kavin Engg VS AHS Spartanz
July 21st Ground 4 - UIT
07.00 AM -
08.30 AM Caresoft VS Pricol
10.00 AM Pricol VS Kirthilals
11.30 AM Kirthilals VS Vitae
01.00 PM -
-
July 27th Ground 1 - KPR
07.00 AM CG Vak VS Pitch Burners 2
08.30 AM Lantrasoft VS Pitch Burners 1
10.00 AM CG Vak VS Skava
11.30 AM Lantrasoft VS Altran
01.00 PM Skava VS Epic Cricketers
02.30 PM Altran VS Thunderzings
July 27th Ground 2 - KGISL
07.00 AM Personiv VS Hoffensoft
08.30 AM Appviewx VS Avantor
10.00 AM Hoffensoft VS NDOT 1
11.30 AM Avantor VS CTS Corp
01.00 PM NDOT 1 VS HCL
02.30 PM CTS Corp VS Techunity
July 27th Ground 3 - NGP
07.00 AM Razrators VS Owler
08.30 AM Bosch VS Info. Evolution
10.00 AM CTS SW VS Razrators
11.30 AM Bosch VS United 11s
01.00 PM TATA AIG VS CTS SW
02.30 PM United 11s VS SKPTS
July 27th Ground 4 - UIT
07.00 AM Lakeba VS NDOT 2
08.30 AM Mazenet VS Carotech
10.00 AM NDOT 2 VS Augusta
11.30 AM Carotech VS Amazon Alpha
01.00 PM Augusta VS NTT Data 1
02.30 PM Amazon Alpha VS Crazy Cricketers
July 28th Ground 1 - KPR
07.00 AM Amazon Inf. VS Cummins
08.30 AM NDOT 1 VS Personiv
10.00 AM GVR Champs VS Amazon Inf.
11.30 AM Personiv VS HCL
01.00 PM Altran Corp VS GVR Champs
02.30 PM HCL VS Hoffensoft
July 28th Ground 2 - KGISL
07.00 AM Vitae VS Pricol
08.30 AM Thunderzings VS Lantrasoft
10.00 AM Caresoft VS Vitae
11.30 PM Thunderzings VS Pitch Burners 1
01.00 PM Kirthilals VS Caresoft
02.30 PM Altran VS Pitch Burners 1
July 28th Ground 3 - NGP
07.00 AM NDOT 2 VS NTT Data 1
08.30 AM Carotech VS Crazy Cricketers
10.00 AM NTT Data 1 VS Lakeba
11.30 PM Mazenet VS Crazy Cricketers
01.00 PM Lakeba VS Augusta
02:30 PM Amazon Alpha VS Mazenet
July 28th Ground 4 - UIT
07.00 AM Techunity VS Avantor
08.30 AM United 11s VS Info. Evolution
10.00 AM Appviewx VS Techunity
11.30 PM SKPTS VS Info. Evolution
01.00 PM CTS Corp VS Appviewx
02:30 PM SKPTS VS Bosch
Aug 3rd Ground 1 - KPR
07.00 AM Exterro VS Igniters
08.30 AM Wipro VS Technosoft
10.00 AM Sky Comm VS Exterro
11.30 AM Netcon VS Wipro
01.00 PM Exterro VS i2 Software
02.30 PM Wipro VS Indmax

Super 32
Aug 4th Ground 1 - KPR
07.00 AM Schuf VS Wipro PQ1
08.30 AM Cameron VS Technosoft PQ2
10.00 AM Pricol VS Info. Evolution PQ3
11.30 AM Kirtilals VS Bosch PQ4
01.00 PM CG Vak VS Personiv PQ7
02.30 PM Skava VS HCL PQ8
Aug 4th Ground 2 - KGISL
07.00 AM Thunderzings VS Igniters PQ16
08.30 AM Altran VS Exterro PQ15
10.00 AM Razrators VS ThyDreamTech PQ14
11.30 AM CTS SW VS Indus Novateur PQ13
01.00 PM Lakeba VS CTS Corp PQ6
02.30 PM NTT Data 1 VS Avantor PQ5
Aug 4th Ground 3 - NGP
07.00 AM -
08.30 AM Cummins VS Ford PQ9
10.00 AM GVR Champs VS AHS Pacers PQ10
11.30 AM Impiger VS Amazon Alpha PQ11
01.00 PM AHS Spartanz VS Crazy Cricketers PQ12
-

Pre-Quarters & Quarters
Aug 10th Ground 2 - KGISL
10.30 AM Wipro VS Info. Evolution Q1
12.00 PM Avantor VS Personiv Q3
01.30 PM HCL VS CTS Corp Q4
03.00 PM Kirtilals VS Cameron Q2
04.30 PM Avantor VS Info. Evolution S1
Aug 11th Ground 2 - KGISL
06.30 AM Igniters VS ThyDreamTech Q8
08.00 AM GVR Champs VS AHS Spartanz Q6
09.30 AM Ford VS Amazon Alpha Q5
11.00 AM CTS SW VS Altran Q7
12.30 PM GVR Champs VS Igniters S4
02.00 PM Ford VS CTS SW S3
03.30 PM CTS Corp VS Cameron S2

Semi & Finals
Sep 7th Ground 2 - KGISL
07.00 AM Avantor VS CTS SW
09.00 AM CTS Corp VS Igniters
11.00 AM Third Place Playoff
02.00 PM Grand Finale
Ground 1 - KPR Institute of Engineering and Technology, Arasur
Ground 2 - Kathir College of Engineering and Technology, Neelambur
Ground 3 - Kathir College of Engineering and Technology, Neelambur

League
June 04th Ground 1 - KPR
07.00 AM Thoughtworks VS RPM
08.30 AM Logic Valley 2 VS Inno Valley Works
10.00 AM Heptagon VS RPM
11.30 AM Presidio VS Inno Valley Works
01.00 PM Nallas VS Heptagon
02.30 PM Avantor VS Presidio
June 04th Ground 2 - Kathir
07.00 AM Acidus VS 20 Cube
08.30 AM Verticurl VS Blueocean
10.00 AM Acidus VS LogicValley 1
11.30 AM Kovai.co VS Igniters
01.00 PM Texila VS LogicValley 1
02.30 PM Netcon VS KMIT
June 04th Ground 3 - Kathir
07.00 AM Pricol VS Aximsoft
08.30 AM -
10.00 AM Park intelli 1 VS Aximsoft
11.30 AM Verticurl VS KMIT
01.00 PM Park Intelli 1 VS Cloud Assert
02.30 PM -
June 05th Ground 1 - KPR
07.00 AM -
08.30 AM Wipro VS Jio
10.00 AM -
11.30 AM Aegiiz VS Wipro
01.00 PM -
03.00 PM Aegiiz VS Kavin Engg
June 05th Ground 2 - Kathir
07.00 AM Exterro VS Indus
08.30 AM AppViewX VS Kovai.co
10.00 AM Exterro VS Sparkout
11.30 AM Infosys VS Kovai.co
01.00 PM Sparkout VS ThyDreamTech
02.30 PM -
June 05th Ground 3 - Kathir
07.00 AM -
08.30 AM Infosys VS Igniters
10.00 AM -
11.30 AM AppViewx VS Igniters
01.00 PM -
02.30 PM -
June 11th Ground 1 - KPR
07.00 AM IE VS Vitae
08.30 AM Netcon VS Verticurl
10.00 AM lessburn VS IE
11.30 AM Netcon VS Blueocean
01.00 PM lessburn VS Cognisive
02.30 PM KMIT VS Blueocean
June 11th Ground 2 - Kathir
07.00 AM Starberry VS Lucid Imaging
08.30 AM Pitch Burners VS Mahathi
10.00 AM Starberry VS Vanenburg
11.30 AM Pitch Burners VS Impiger
01.00 PM Park Intelli 2 VS Vanenburg
02.30 PM Heptagon VS Thoughtworks
June 11th Ground 3 - Kathir
07.00 AM Avantor VS Inno Valley Works
08.30 AM Nallas VS RPM
10.00 AM LogicValley 2 VS Avantor
11.30 AM Nallas VS Thoughtworks
01.00 PM LogicValley 2 VS Presidio
02.30 PM Pitch Burners VS Hoffensoft
June 12th Ground 1 - KPR
07.00 AM Mahathi VS Hoffensoft
08.30 AM Virtual Tech VS Katomaran
10.00 AM Mahathi VS Impiger
11.30 AM Kirtilal VS Katomaran
01.00 PM Hoffensoft VS Impiger
02.30 PM Kirtilal VS Virtual Tech
June 12th Ground 2 - Kathir
07.00 AM Easy Designs VS KGISL
09.00 AM Easy Designs VS SKY Broking
11.00 AM Sky Broking VS Access HealthCare
11.30 PM -
1.00 PM Wipro VS Kavin Engg
02.30 PM -
June 12th Ground 3 - Kathir
07.00 AM Aegiiz VS Jio
08.30 AM lessburn VS Vitae
10.00 AM Jio VS Kavin Engg
11.30 PM Cognisive VS Vitae
01.00 PM Phoenix Warriors VS Quinbay
02:30 PM Cognisive VS IE
June 18th Ground 1 - KPR
07.00 AM -
08.00 AM Park Intelli 2 VS Starberry
09.30 AM Schlumberger VS Vserve Ebusiness
11.00 AM Park Intelli 2 VS Lucid Imaging
12.30 PM Lakeba VS Schlumberger
02.00 PM Vanenburg VS Lucid Imaging
June 18th Ground 2 - Kathir
07.00 AM Capgemini VS Erdster
08.00 AM Cloud Assert VS Aximsoft
09.30 AM Capgemini VS Owler
11.00 AM Cloud Assert VS Pricol
12.30 PM Erdster VS Owler
02.00 PM Park Intelli 1 VS Pricol
03.30 PM Cloud Dreams VS Owler
June 18th Ground 3 - Kathir
07.00 AM Texila VS Acidus
08.30 AM Quinbay VS Infognana
10.00 AM Texila VS 20 Cube
11.30 AM Quicknection VS Quinbay
01.00 PM LogicValley 1 VS 20 Cube
02.30 PM Quicknection VS Infognana
June 19th Ground 1 - KPR
07.00 AM CTS Spartans VS Kirtilal
08.30 AM Easy Designs VS Access HealthCare
10.00 AM CTS Spartans VS Katomaran
11.30 AM KGISL VS Access HealthCare
01.00 PM CTS Spartans VS Virtual Tech
02.30 PM Sky Broking VS KGISL
June 19th Ground 2 - Kathir
07.00 AM AppViewX VS Infosys
08.30 AM Phoenix Warriors VS Quicknection
10.00 AM Indus VS ThyDreamTech
11.30 AM Phoenix Warriors VS Infognana
01.00 PM Sparkout VS Indus
02.30 PM Exterro VS ThyDreamTech
June 25th Ground 3 - Kathir
07.30 AM Augusta VS Vserve Ebusiness
09.00 AM Schlumberger VS Augusta
10.30 AM Lakeba VS Vserve Ebusiness
12.00 PM Erdster VS Cloud Dreams
01.30 PM Augusta VS Lakeba
03.00 PM Capgemini VS Cloud Dreams

Super 32
June 25th Ground 1 - KPR
07.00 AM Lucid Imaging VS Infognana V1
08.30 AM Vanenburg VS Quicknection V2
10.00 AM CTS Spartans VS Vitae X1
11.30 AM Pricol VS Mahathi Infotech T1
01.00 PM Aximsoft VS Pitch Burners T2
02.30 PM Netcon VS Logicvalley 2 U2
June 25th Ground 2 - Kathir
07.00 AM Exterro VS Access HealthCare Y2
08.30 AM RPM PCG VS Jio W2
10.00 AM KGISL VS Indus Novateur Y1
11.30 AM Verticurl VS Avantor U1
01.00 PM Kirtilal VS Info. Evolution X2
02.30 PM Heptagon VS Wipro W1
June 26th Ground 2 - Kathir
07.00 AM Lakeba VS Igniters R2
08.30 AM Schlumberger VS AppViewX R1
June 26th Ground 3 - Kathir
07.00 AM Texila VS Owler S1
08.30 AM Acidus VS Cloud Dreams S2

Pre-Quarters & Quarters
July 02nd Ground 1 - KPR
07.00 AM Logicvalley 2 VS CTS Spartans QQ2
08.30 AM Schlumberger VS Access Health Care SS1
10.00 AM Acidus VS Infognana PP2
11.30 AM Jio VS Mahathi Infotech RR1
01.00 PM CTS Spartans VS Schlumberger SF2
02.30 PM Infognana VS Jio SF4
July 03rd Ground 1 - KPR
07.00 AM Avantor VS Kirtilal QQ1
08.30 AM Igniters VS KGISL SS2
10.00 AM Owler VS Quicknection PP1
11.30 AM Wipro VS Pitch Burners RR2
01.00 PM Avantor VS Igniters SF1
02.30 PM Owler VS Wipro SF3


Semi & Finals
July 09th Ground 1 - KPR
07.00 AM Igniters VS Owler
09.00 AM CTS Spartans VS Jio
11.30 AM Owler VS Jio
01.30 PM CTS Spartans VS Igniters

Click for full score

Click for full score

Ground 1 - KPR Institute of Engineering and Technology, Arasur
Ground 2 - Kathir College of Engineering and Technology, Neelambur
Ground 3 - Kathir College of Engineering and Technology, Neelambur
Ground 4 - Sri Shakthi Institute of Engineering and Technology, Neelambur
Ground 5 - Sri Shakthi Institute of Engineering and Technology, Neelambur

League
Sep 16th Ground 1 - KPR
07.00 AM Kanini VS Eleviant
08.30 AM 20cube VS M8 IT Solutions
10.00 AM Sagility VS Eleviant
11.30 AM Vanenburg VS M8 IT Solutions
01.00 PM Sagility VS Accenture
02.30 PM Vanenburg VS Quicknection
Sep 16th Ground 2 - Kathir
07.00 AM Lessburn VS Wild Republic
08.30 AM Logic Valley 2 VS Phoenix Warriors
10.00 AM Wild Republic VS Capgemini Engg
11.30 AM NTT Data VS Logic Valley 2
01.00 PM AppTeq VS Capgemini Engg
02.30 PM NTT Data VS Envision
Sep 16th Ground 3 - Kathir
07.00 AM Quinbay VS Wipro
08.30 AM Petrus Tech VS Lantrasoft
10.00 AM Sun Data Tech VS Wipro
11.30 AM Infognana VS Lantrasoft
01.00 PM Sun Data Tech VS Quinbay
02.30 PM Infognana VS Petrus Tech
Sep 17th Ground 1 - KPR
07.00 AM Lessburn VS Capgemini Engg
08.30 AM Indus Novateur VS Virtual Tech Gurus
10.00 AM Lessburn VS AppTeq
11.30 AM Aceolution VS Virtual Tech Gurus
01.00 PM Wild Republic VS AppTeq
02.30 PM TATA Capital VS Presidio
Sep 17th Ground 2 - Kathir
07.00 AM Aegiz Tech VS Park Intelli
08.30 AM Park Intelli VS Inno Valley Works
-
-
-
-
Sep 23rd Ground 2 - Kathir
07.00 AM Owler VS Cloud Destinations
08.30 AM Hella India VS Bosch Corporate
10.00 AM Owler VS CTS PB 2
11.30 AM Kovai.co VS Bosch Corporate
01.00 PM Netcon VS CTS PB 2
02.30 PM Texila VS Kovai.co
Sep 23rd Ground 3 - Kathir
07.00 AM Accenture VS Eleviant
08.30 AM Vanenburg VS 20Cube
10.00 AM Accenture VS Kanini
11.30 AM Quicknection VS 20Cube
01.00 PM Sagility VS Kanini
02.30 PM Quicknection VS M8 IT Solutions
Sep 23rd Ground 4 - Sri Shakthi (Inner)
07.00 AM Payoda VS Aintiram Web Tech
08.30 AM Logic Valley 1 VS Top Class LLP
10.00 AM Payoda VS Capgemini Tech
11.30 AM Logic Valley 1 VS Erdster
01.00 PM Cognisive VS Capgemini Tech
02.30 PM Logic Valley 1 VS Vserve Ebusiness
Sep 23rd Ground 5 - Sri Shakthi (Outer)
07.00 AM Appviewx VS Nallas
08.30 AM NTT Data VS Phoenix Warriors
10.00 AM Appviewx VS Merkle
11.30 AM Envision VS Phoenix Warriors
01.00 PM Quintessence VS Merkle
02.30 PM Logic Valley 2 VS Envision
Sep 24th Ground 2 - Kathir
06.30 AM Aceolution VS Indus Novateur
08.00 AM Kavin Eng VS Hoffensoft
09.30 AM Infosys VS Indus Novateur
11.00 AM Kavin Eng VS Info Evolution
12.30 PM Infosys VS Aceolution
02.00 PM Capgemini Tech VS Aintiram Web Tech
03.30 PM Aidas Tech VS Info Evolution
Sep 24th Ground 3 - Kathir
06.30 AM Aegiz Tech VS Jio
08.00 AM Jio VS Inno Valley Works
09.30 AM Cognisive VS Aintiram Web Tech
11.00 AM Aegiz Tech VS Inno Valley Works
12.30 PM RND Soft VS Presidio
02:00 PM Cognisive VS Payoda
03:30 PM Katomaran VS Presidio
Sep 24th Ground 4 - Sri Shakthi (Inner)
07.00 AM Texila VS Bosch Corporate
08.30 AM KGISL VS MT Turing
10.00 AM Texila VS Hella India
11.30 AM KGISL VS Aximsoft
01.00 PM Kovai.co VS Hella India
02.30 PM Aximsoft VS Crowd analyticx
-
Sep 30th Ground 1 - KPR
07.00 AM Vitae VS ThyDreamTech
08.30 AM Erdster VS Vserve Ebusiness
10.00 AM ThyDreamTech VS State Street HCL
11.30 AM Top Class LLP VS Vserve Ebusiness
01.00 PM Cloud Dreams VS State Street HCL
02.30 PM Erdster VS Top Class LLP
Sep 30th Ground 2 - Kathir
07.00 AM CTS PB1 VS Cameron
08.30 AM Dreamteams VS CTS PB1
10.00 AM Avantor VS Cameron
11.30 AM Avantor VS Dreamteams
01.00 PM Dreamteams VS Cameron
02.30 PM Avantor VS CTS PB1
Sep 30th Ground 3 - Kathir
07.00 AM Owler VS Netcon
08.30 AM Quintessence VS Appviewx
10.00 AM Netcon VS Cloud Destinations
11.30 AM Quintessence VS Nallas
01.00 PM CTS PB 2 VS Cloud Destinations
02.30 PM Merkle VS Nallas
Sep 30th Ground 4 - Sri Shakthi (Inner)
07.00 AM Igniters VS RPM
08.30 AM Blue Ocean VS Lakeba
10.00 AM Igniters VS Augusta
11.30 AM Lakeba VS Wavicle Data Solutions
01.00 PM AHS 2 VS Augusta
02.30 PM AHS 1 VS Wavicle Data Solutions
Oct 1st Ground 1 - KPR
07.00 AM RPM VS Augusta
08.30 AM Aidas Tech VS Kavin Eng
10.00 AM RPM VS AHS 2
11.30 AM Aidas Tech VS Hoffensoft
01.00 PM Igniters VS AHS 2
02.30 PM Info Evolution VS Hoffensoft
-
Oct 1st Ground 2 - Kathir
06.30 AM Cloud Dreams VS ThyDreamTech
08.00 AM Katomaran VS RND Soft
09.30 AM Cloud Dreams VS Vitae
11.00 AM Katomaran VS TATA Capital
12.30 PM Park Intelli VS Jio
02.00 PM RND Soft VS TATA Capital
03.30 PM Vitae VS State Street HCL
Oct 1st Ground 3 - Kathir
06.30 AM Infosys VS Virtual Tech Gurus
08.00 AM Blue Ocean VS Wavicle Data Solutions
09.30 AM KGISL VS Crowd analyticx
11.00 AM Blue Ocean VS AHS 1
12.30 PM MT Turing VS Crowd analyticx
02.00 PM Lakeba VS AHS 1
03.30 PM Aximsoft VS MT Turing
Oct 7th Ground 2 - Kathir
07.00 AM CTS Spartans VS Wipro
08.30 AM Exterro VS Petrus Tech
10.00 AM CTS Spartans VS Quinbay
11.30 AM Exterro VS Infognana
01.00 PM CTS Spartans VS Sun Data Tech
-
Oct 7th Ground 3 - Kathir
08.00 AM Blue Ocean VS Wavicle Data
10.00 AM Blue Ocean VS AHS 1
12.00 AM Blue Ocean VS Lakeba
02.00 PM Exterro VS Lantrasoft
-
-

SUPER 40
Oct 8th Ground 2 - Kathir
06.30 AM Eleviant VS Capgemini Tech TT1
08.00 AM Accenture VS Payoda TT2
09.30 AM CrowdAnalytix VS ThyDream Tech UU1
11.00 AM Hoffensoft VS Capgemini Engg QQ1
12.30 PM Wipro VS Quintessence RR1
02.00 PM Vanenburg VS Bosch Corporate VV2
03.30 PM SLB cameron VS Netcon ZZ1
Oct 8th Ground 3 - Kathir
07.00 AM Infosys VS Aegiiz Tech XX1
08.30 AM Owler VS Cognizant PB 1 ZZ2
10.00 AM Petrus VS Vserve WW2
11.30 AM KGISL VS HCL UU2
01.00 PM AppTeq VS Kavin Engineering QQ2
02.30 PM Lakeba VS NTT Data YY2
04.00 PM TATA Capital VS IGNITERS SS2
Oct 8th Ground 4 - Sri Shakthi (Inner)
06.30 AM Aceolution VS Park Intelli XX2
08.00 AM AHS Pacers VS Envision YY1
-
-
12.30 PM Kovai.Co VS Quicknection VV1
02.00 PM RND Soft VS AHS 2 SS1
-

SUPER 20
Oct 14th Ground 2 - Kathir
07.00 AM Logic Valley 1 VS Exterro WW1
08.30 AM Igniters VS Aegiiz Tech Super D2
10.00 AM Accenture VS SLB Cameron Super B2
11.30 AM Petrus VS Quintessence Super A2
01.00 PM Quicknection VS KGISL Super C2
02.30 PM Envision VS Kavin Engineering Super E2
Oct 14th Ground 3 - Kathir
07.00 AM RND Soft VS Park Intelli Super D1
08.30 AM Merkle VS CTS Spartanz 2.0 RR2
10.00 AM ThyDreamTech VS Bosch Corporate Super C1
11.30 AM Eleviant VS Cognizant PB1 Super B1
01.00 PM Lakeba VS Hoffensoft Super E1
-

SUPER 10
Oct 15th Ground 1 - KPR
07.00 AM Exterro VS CTS Spartanz 2.0 Super A1
08.30 AM Lakeba VS SLB Cameron Super 5
10.00 AM Exterro VS KGISL Super 1
11.30 AM Eleviant VS Igniters Super 2
01.00 PM Kavin Engg VS Bosch Corporate Super 3
02.30 PM Park Intelli VS Quintessence Super 4

SUPER 5
Oct 21st Ground 1 - KPR
07.00 AM Exterro VS Igniters
08.30 AM Quintessence VS Kavin Engineering
10.00 AM Exterro VS SLB Cameron
11.30 AM Igniters VS Kavin Engineering
01.00 PM SLB Cameron VS Quintessence
Oct 22nd Ground 1 - KPR
07.00 AM Exterro VS Quintessence
08.30 AM Igniters VS SLB Cameron
10.00 AM Exterro VS Kavin Engineering
11.30 AM Igniters VS Quintessence
01.00 PM SLB Cameron VS Kavin Engineering

KCL PLAYOFFS
Oct 28th Ground 1 - KPR
07.00 AM Exterro VS Igniters Qualifier 1
08.30 AM SLB Cameron VS Kavin Engg Eliminator
10.30 AM Winner Eliminator VS Loser Qualifier 1 Qualifier 2
12.30 PM Winner Qualifier 1 VS Winner Qualifier 2 KCL Finale

Click for full score

Click for full score

Ground 1 - KPR Institute of Engineering and Technology, Arasur
Ground 2 - Kathir College of Engineering and Technology, Neelambur
Ground 3 - Kathir College of Engineering and Technology, Neelambur

KCL 2024 LEAGUES
Jun 22nd Ground 1 - KPR
07.00 AM Accenture VS Cognisive
08.30 AM Quinbay VS Top Class
10.00 AM Mahathi VS Cognisive
11.30 AM Quinbay VS Sagility EE A
01.00 PM Mahathi VS IE CNR
02.30 PM Top Class VS Sagility EE A
Jun 22nd Ground 2 - Kathir
07.00 AM Aximsoft VS Span Technology
08.30 AM Wipro VS Nallas
10.00 AM Sagility EE B VS Span Technology
11.30 AM Wipro VS Wild Republic
01.00 PM Sagility EE B VS Shrewd
02.30 PM Quicknection VS Mettler Toledo
Jun 22nd Ground 3 - Kathir
07.00 AM